تالار گفتگوي پارس تاك
مکان هاست، اکستنش های (TLD) دامنه و سئو - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگوي پارس تاك (http://pars-talk.ir)
+-- انجمن: تالار کامپیوتر و الکترونیک (http://pars-talk.ir/forum-13.html)
+--- انجمن: مقالات و آموزشهای کامپیوتری و اینترنتی (http://pars-talk.ir/forum-46.html)
+---- انجمن: مقالات اينترنت و شبکه (http://pars-talk.ir/forum-49.html)
+---- موضوع: مکان هاست، اکستنش های (TLD) دامنه و سئو (/thread-3400.html)مکان هاست، اکستنش های (TLD) دامنه و سئو - razi - 03-07-2016

 
سئو هنگامی بکار می ورد وقتی که شما یک وب سایت داشته باشید. شما می توانید هر وب هاستی را در هر نقطه از جهان برای میزبانی وب سایت خود انتخاب کنید. و مهم نیست که وب سرور کجای دنیا باشد و این درست نمیباشد که بسیاری از مردم می گویند وب سرور باید نزدیک شخص و یا در نزدیکی مکان شخص باشد تا برای وب سایت مؤثر باشد.
هنگامی که گوگل و بقیه موتورهای جستجو  وب سایت ها را رتبه بندی می کنند آنها به بسیاری از عوامل برای رتبه بندی سایت نگاه نمی کنند. یکی از این عوامل نزدیکی وب سرور و بازدید کنندگان سایت میباشد. بنابراین اگر وب سرور در اروپا باشد و بسیاری از بازدید کنندگان وب سایت از آمریکا باشند موتورهای جستجو این عامل را در نظر خواهند گرفت. و ممکن است به سایت به خاطر همین مسئله رتبه بندی کمی بدهند.
و این به این دلیل است که هر چقدر بازدید کنندگان از سرور دورتر باشند رساندن اطلاعات از وب سرور به آنها مسافت طولانی تری را می خواهد و نودهای زیادی برای عبور دادن داده باید به کار برود. هر چقدر نود ها بیشتری به کار رود رد و بدل شدن اطلاعات پیچیده تر خواهد شد و این به سادگی تاثیر گذار خواهد بود تا نزدیک بودن سرور به بازدید کنندگان وب سایت بنابراین چگونه این مشکل را حل کنیم؟
اگر شما در حال حاضر یک وب سایت دارید و تلاش خود را برای افزایش SEO آن بکار برده اید آن می تواند نیاز به تغییر و سوئیچینگ SEO هاست که در یک مکان فیزیکی در نزدیک کسب و کار شما و یا ( حداقل در یک مکان نزدیک بازدید کنند وب سایت شما ) میباشد. این کار وب سرور میزبان وب سایت خود را نه بازدید کنندگان وب سات خود نزدیک می کنند و همچنین باعث افزایش SEO خواهد بود. اگر شما خواستید وب هاست خود را تغیر دهید ( در صورت لزوم ) به یاد داشته باشید پسوند دامنه خود را در صورت امکان هم تغییر دهید.
معمولا پسوند دامنه هم در SEO تاثیر گذار میباشد. اغلب پسوند .US برای وب سایت های که مبتنی بر امریکا هستند استفاده می شود در حال که پسوند .Ca برای شناسایی وب سایت های کانادایی به کار می رود. البته این همیشه صدق نمی کند و شما می توانید به طور کلی .com استفاده کنید که در هر نفطه جهان می توانند واقع باشند. با این حال اگر شما هنوز می توانید پسوند دامنه خود را تغییر بدهید ایده ی خوبی میباشد از این پسوند های که محلی و منطقه میباشند استفاده کنید. این کار به تشخیص وب سایت شما به موتورهای جستجو کمک خواهد کرد و رتبه بندی بهتری به شما خواهد داد. فقط به خاطر داشته باشید این عمل هنوز به شما کمک نخواهد کرد اگر شما بازدید کنندگانی از کشور های دیگر داشته باشید.
خلاصه استفاده از وب هاستینگ که وب سرور آن نزدیک بازدید کنندگان خود باشد و استفاده از پسوند دامنه که به وضوح محل وب سرور شما را نشان دهد می توانند در رتبه بندی وب سایت شما کمک کند و رتبه وب سایت شما را بالاتر ببرد و بازدید کنندگان بیشتری به وب سایت شما خواهند آمد.
منبع:دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.