اخبار ، اطلاعيه ها و امكانات:


امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حساسیت به زیورآلات و بدلیجات
#1
احتمالا شما نیز تا به حال بعد از استفاده از بدلیجات و زیورآلات رنگ سبزی را بر روی پوست خود مشاهده کرده اید یا بعد از استفاده طولانی مدت از دستبند یا گردنبند یا انگشتر خود احساس خارش در منطقه مورد استفاده از بدلیجات احساس کرده اید یا ممکن است پوست شما در آن ناحیه قرمز شده باشد. اگر به دنبال آشنایی با دلایل حساسیت پوستی بعد از استفاده از بدلیجات هستید یا می خواهید روش های مقابله با سبز شدن پوست بعد از استفاده از بدلیجات را بدانید پس در این مقاله از لوکس گلامور با ما همراه باشید. 
یکی از مشکلات عمده ای که هنگام استفاده از بدلیجات و زیورآلات به وجود می آید و اغلب افرادی که پوست حساسی دارند با آن مواجه می شوند حساسیت به زیورآلات و بدلیجات است.
حساسیت پوستی چیست ؟
پوست جزو حساس ترین بخش های بدن است که در صورت عدم مراقبت مناسب از آن به سادگی آسیب پذیر می شود. وقتی پوست شما در معرض برخی مواد یا شرایط قرار می گیرد واکنش هایی را به صورت حساسیت پوستی از خود نشان می دهد که می توان انواع مخلف زیر را برای آن متصور شد.
1- حساسیت پوستی آلرژیک: فرد در اثر تماس با ماده‌ای که در محیط وجود دارد دچار التهاب می‌شود، مثلاً کسی که به ساعت، حلقه و بدلیجات حساسیت دارد.
2- حساسیت پوستی تحریکی: در اثر تماس زیاد با ماده حساسیت زا (محرک) به وجود می‌آید. مثلاً کسی که به دنبال تماس مکرر با مواد شوینده نسبت به آن‌ها حساسیت پیدا می‌کند.
3- حساسیت های شغلی: کسانی که با سیمان و مواد ساختمانی و… در تماس هستند، ممکن است دچار حساسیت پوستی شوند.
4- حساسیت پوستی خانم‌های خانه دار: که در اثر کار خانه و شست وشو ایجاد می‌شود.
که همانطور که اشاره شد حساسیت های ناشی از زیورآلات و بدلیجات و ساعت و دیگر اکسسوری ها از دسته حساسیت های پوستی آلرژیک محسوب می شود.
علامت های حساسیت پوستی به بدلیجات :
پوست هایی که به زیورآلات و بدلیجات حساسیت می دهند معمولا علائمی از جمله علائم زیر را از خود نشان می دهند.
  • خارش، قرمزی، رطوبت، تورم، و گرمای زیاد در ناحیه استفاده شده از بدلیجاتپ
  • خشک شدن شدید پوست و گاها تکه تکه شدن آن. ممکن است حالتی مانند سوختگی نیز بر روی پوست ایجاد شود.
حساسیت به زیورآلات و بدلیجات (آلرژی)
مردمی که تجربه آلرژی و حساسیت به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 فلزی خاصی را دارند، زمانی که پوست آنها در معرض این فلزات قرار می گیرد، ممکن است  دچار اگزماهای پوستی شوند. فلزات موجود در جواهرات بیش از همه شامل این شرایط هستند، چراکه برای مدت مدیدی در تماس با پوست و بدن قرار می گیرند.

برخی از افراد از کودکی به فلزات آلرژی دارند، برخی نیز به مرور زمان و بعدها در زندگی خود دچار واکنش های آلرژیک می شوند. سوراخ گوشواره اغلب محرک ایجاد آلرژی هایی است که فلزات جزیی که در معرض زخم های باز قرار گرفته اند، ایجاد می کند. آلرژی های فلزات از بین نمی رود، و با در معرض قرار گرفتن های مکرر می تواند شرایط را حتی بدتر هم بکند.
آلرژی های مرسوم زیورآلات و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نیکل اولین فلزی است که مردم به آن آلرژی دارند. فلزات ترکیبی که شامل این فلز هستند، بالاترین تحریکات پوستی را سبب می شوند، چرا که نیکل در آب حل نمی شود و نمک تولید می کند. و عرق کردن و شستن این نمکهای روی پوست سبب ایجاد خارش و واکنش های دردناک می شود. عطرها، صابون ها و لوسیون ها نیز روی پوست اگر به اندازه کافی مرطوب نباشند، می توانند همین نتایج مشابه را به دنبال داشته باشند. مس و کبالت نیز می توانند در برخی افراد، سبب ایجاد واکنش های آلرژیک شوند.
راه های مقابله حساسیت پوستی بعد از استفاده بدلیجات
اگر می خواهید به بدلیجات حساسیت ندهید بهترین کار این است که قبل از خرید بدلیجات و زیورآلات با دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شوید. سعی کنید از بدلیجاتی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 کنید که جنس فلز به کار رفته در آن ها بر روی پوست شما حساسیت ایجاد نکند.

همانطور که اشاره شد بیشتر فلزات مورد استفاده در دنیای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 مخلوطی از فلز نیکل را نیز در خود دارند چرا که فلز نیکل باعث افزایش درخشندگی و زیبایی زیورآلات و بدلیجات می شود که سازندگان آن ها برای مقابله با این موضوع از روکش هایی استفاده می کنند.

از جمله روکش هایی که در بدلیجات استفاده می شود و به شدت در برابر ایجاد حساسیت و تغییر رنگ مقاوم است روکش رادیوم است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 از جمله برند هایی است که در ساخت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 و نقره ای خود از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 استفاده می کند. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 نیز از برند هایی است که از فلز پالادیوم بدون نیکل در ساخت زیورآلات خود استفاده می کند که از کیفیت بالایی برخوردار است و در برابر تغییر رنگ و ایجاد حساسیت های پوستی به شدت مقاوم است و معمولا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 را به بازار ارائه میکند.

سعی کنید بدلیجات خود را طولانی مدت در طول روز استفاده نکنید مگر در صورتی که مطمئن باشید حساسیتی ایجاد نخواهد کرد . در طول روز چندین بار آن ها جدا کنید و به پوست خود اجازه دهید تا کمی نفس بکشد. سعی کنید به رعایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، از بدلیجات خود به درستی مراقبت کنید تا روکش های آن ها از بین نرود چراکه در این صورت میزان حساسیت به بدلیجات به شدت بر روی پوست شما بالا خواهد رفت.

جمع بندی
واکنش پوست افراد به زیورآلات و بدلیجات متفاوت است و ممکن است برخی افراد با شدت بسیار زیادی به زیورآلات و بدلیجات حساسیت نشان دهند که به مراقبت بیشتری نیاز دارند. بهترین راه مقابله با حساسیت های ناشی از بدلیجات ، دقت در انتخاب آن ها می باشد . قبل از خرید بدلیجات حتما از جنس آن مطلع شوید و با دقت انتخاب کنید. بدلیجات و زیورآات ساخته شده از استیل ، پالادیوم ، روکش رادیوم و روکش آب طلا معمولا ایجاد حساسیت نمی کنند ولی در هر صورت باید با توجه به سابقه استفاده از بدلیجات خود و واکنش پوستتان به آن اقدام به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 کنید.
امضای bahman1369دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
سپاس شده توسط: Mr.Sajad ، Mr.Sajad


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  گالری شمرون - ارایه کننده زیورآلات و لوازم جانبی لوکس گالری_شمرون 0 174 08-14-2018, 13:30
آخرین ارسال: گالری_شمرون

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
درباره ما
تالار گفتگوی پارس تاک یکی از پیشرفته ترین انجمن های فارسی زبان از لحاظ طراحی و امکانات می باشد. این تالار دربرگیرنده مطالب علمی , فرهنگی , هنری، فیلم و سینما, ورزشی , مباحث استخدامی , تفریحی و ... می باشد.

تمامی حقوق این سایت برای مدیریت تالار گفتگوی پارس تاک محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب این تالار بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد

امیدواریم در این تالار لحظات خوبی داشته باشید

ایمیل مدیریت سایت: info@pars-talk.ir